Prievidzi stačí 15 poslancov

Autor: Michal Dobiaš | 23.6.2014 o 14:23 | (upravené 24.6.2014 o 15:37) Karma článku: 4,88 | Prečítané:  838x

Na nasledujúcom Mestskom zastupiteľstve sa bude rokovať o znížení počtu poslancov zo súčasného počtu 31 na maximálne 25. Dôvodom je výrazný pokles obyvateľov. Zníženie počtu poslancov je asi jediný pozitívny efekt toho, že Prievidžanov je z roka na rok menej. Medzi kolegami poslancami prevláda názor, že zastupiteľstvo stačí okresať na úroveň 25 poslancov. Reálne ich však stačí aj 15. 

Počet poslancov na celé volebné obdobie určuje MsZ podľa počtu obyvateľov. Keďže Prievidzi klesol počet obyvateľov pod 50 000, môžeme si v zmysle zákona vybrať medzi 15 až 25 poslancov.

Súčasné vedenie radnice, podporené mnohými kolegami poslancami, presadzuje vrchnú hranicu.  Osobne však mám iný názor. Prievidzi stačí aj 15 poslancov. Vychádzam pritom z reálnych poznatkov. Poznáte svojich poslancov? Poznáte ich prácu?

Stačí si pozrieť ich výstupy, internetové stránky, vyhlásenia, alebo sa konkrétneho poslanca spýtať, čo urobil pre svoj volebný obvod. Ak sme sa doteraz zaobišli s nižším počtom reálne pracujúcich poslancov, zaobídeme sa bez nich aj oficiálne. Tak by to malo byť vždy. V živote, v zamestnaní, aj v regionálnej politike. Voliť si ľudí na základe výsledkov, nie počtu voľných stoličiek. Rozprávať sa a viesť prázdne reči môžeme aj pri pive a nie na rokovaní mestského zastupiteľstva. Preto si myslím, že nám stačí aj 15, prípadne podľa politickej dohody, 19 poslancov.  

Výraznejšia redukcia poslaneckého zboru by ušetrila radnici nielen náklady, ale prispela by k väčšej konkurencieschopnosti. Menej ľudí sa ľahšie dohodne a pracujú efektívnejšie. Koniec koncov, košatá politická schéma v Bruseli nám dostatočne dokazuje, že viac poslancov ešte neznamená rozumnejšie riadenie.

Poznámka: Na rokovaní MsZ v Prievidzi dňa 24.06.2014 bol schválený počet poslancov pre najbližšie volebné obdobie 25. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?