V Prievidzi zachraňujú stromy prázdne schránky

Autor: Michal Dobiaš | 15.4.2014 o 8:36 | (upravené 15.4.2014 o 8:46) Karma článku: 20,98 | Prečítané:  1183x

Dal som sa do váženia. Nie som zástancom novoročných redukčných diét, preto som na váhu postavil reklamné letáky z mojej schránky. Za týždeň do nej kolportéri naládovali približne 0,5 kilogramu letákov. Amazonský prales tak končí nehanebne na dne mojej poštovej schránky. Preto som sa rozhodol. Za rok schudnem o rovných 25 kilogramov papiera. Idete do toho so mnou?

 Spolu sme Prievidza

Prepočty nepustia

Nejde o jednodňový experiment. Vážil som papier v schránke po dobu dvoch mesiacov. Nebol som sám. Na experiment sa so mnou podujali ďalší kamaráti z Prievidze. Výsledok bol rovnako presný takmer na gram. Pol kilogramu papiera týždenne natlačeného v každej jednej schránke. V meste Prievidza je 20 000 domácností. Každá dostane mesačne približne dve kilá papiera. Ročne tak iba v Prievidzi vyhodíme na skládku 500 ton papiera, v lepšom prípade skončí v zbere. To znamená, že pošleme na istú smrť krásnych 8 500 dospelých stromov. Práve na výrobu jednej tony papiera totiž treba 17 z nich!

Ukradli nám schránky, získajme ich späť

Nikto si ich nepýtal, nikto nežiadal. Schránka bola odjakživa na to, aby nám poštár doručil dôležité oznámenie, zásielky, v tom horšom prípade šeky. Dnes sa naše schránky stali doslova smetiskom. Po dvojtýždňovej dovolenke vás bude čakať schránka naprataná nezmyslenými a neaktuálnymi ponukami. Listy sa do nej nedostanú, pretože sa cez toľký papier nezmestili. Prípadne ich v nepozornosti vyhodíte s nánosmi pokrčeného papiera. Vydavatelia letákov  nám ukradli schránky! Pritom sa tvária, že je to v poriadku.

Kto platí reklamu zadarmo?

Pekné, farebné, obrázkové. No a hlavne ZADARMO, tak nech aj schránku roztrhne ako sa vraví. Reklamu zadarmo platíme všetci. Stromy, ktoré sú pľúcami našej zeme dostávajú rakovinu. Odkrajujeme z nich ako nádory a doslova ich hubíme! Toto cestou ísť odmietam.

Koľko zachránime v Prievidzi stromov?

Nepôjdem sa priviazať o strom, ktorý majú spíliť. Tieto riešenia sú dobré na titulku Nového času, ale nič neriešia. Idem cestou skutočnej zmeny. Naše občianske združenie Spolu sme Prievidza vydalo štyri druhy nálepiek Nevhadzujte reklamu.  Jedna z nich už visí na mojej schránke.

Podľa § 3, ods. 8 zákona 147/2001  Z. z. o reklame a o zmene a doplnení niektorých zákonov: „Reklama sa nesmie šíriť adresne, ak adresát doručenie reklamy vopred omieta." Bojujem za naše lesy, budúcnosť planéty a oslobodenie poštových schránok. Poďte do toho so mnou!

Každý obyvateľ Prievidze môže požiadať o nálepku NEVHADZUJTE REKLAMU! Osobne a zdarma ju nalepíme priamo na vašu schránku. Po pár mesiacoch vyhodnotíme, koľko nálepiek bolo umiestnených a budeme žiadať producentov reklamy, aby pre Prievidzu vytlačili o toľko kusov reklamy menej. Pretože len to dokáže reálne pomôcť tomu, aby sme prestali hádzať prírodu do kontajnera.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?